Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Bałkany 2009    Zamek Drakuli (niby)
2009
cze

Zamek Drakuli (niby)

Rumunia
Rumunia, Bran

Rumunia działała na nas przygnębiająco. Wszystko jak za głębokiej komuny, tylko 20 lat starsze. Rozwalające się blokowiska, na wsi lepianki pobudowane jedna na drugiej, na wybrzeżu hotele w stylu wczesny PRL, na plaży kafejki w stylu Bar Mleczny, wszechobecni cyganie i wałęsające się psy, jednym słowem nie zachęca do odpoczynku. Co innego góry rumuńskie. Tu jakby inny świat. Zadbane budyneczki, wprawdzie stare, ale ładne i zabytkowe, chyba jeszcze z czasu Austro-Węgier, zniknęli gdzieś cyganie i bezpańskie psy. W Branie postanowiliśmy zwiedzić tzw. Zamek Drakuli. Trzeba przyznać, że jest bardzo malowniczy niczym z bajek Disneya i w środku też warto pozwiedzać. Trochę mnie denerwowały wszechobecne gadżety z Drakulą, zważywszy na fakt, że jego pierwowzór wcale tu nie mieszkał a jedynie chwilowo przebywał, prawdopodobnie jako więzień.

Ania i Darek
Ania i Darek - 2010-02-14 16:49
W lipcu 2009 r też byliśmy w Bułgarii.oprócz plaży zwiedziliśmy ten cudowny i malowniczy przylądek Kaliakra oraz w drodze do Bułgarii zamek Drakuli.Wszystko warte obejrzenia.Zgadzamy się z waszą opinią.Pozdrawiamy.

mikasz

Anna i Łukasz Mika
zwiedzili 22% świata (44 państwa)
Zasoby: 510 wpisów510 754 komentarze754 5279 zdjęć5279 0 plików multimedialnych0

Nasze podróżewięcej
04.08.2018 - 04.08.2018