Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Z plecakiem na drugą półkulę. Patagonia 2019    Cerro Torre i Fitz Roy
2019

Cerro Torre i Fitz Roy

Argentyna
Argentyna, El Chaltén

Docieramy do kolejnego rewelacyjnego obszaru. Miejscowość El Chaltén wygląda na mekkę wszelkiej maści trekkingowców i wspinaczy z całego świata. Odpowiednie atrakcje znajdą tu zarówno ci, którzy lubią chodzić z kijami i patrzeć, jak i ci, którzy łażą w rakach i z czekanami po lodzie. Jest tu dostatek knajpek i restauracji, więc można napełnić brzuchy maltretowane ostatnio bezwodnikami z torebek. Do tego wszystko po normalnych pieniądzach (a właściwie to nawet tanio) co jest miłą odmianą bo w schroniskach na terenie parków narodowych za piwo płaciliśmy od 20 do 40zł. No, ale kto nam kazał ? :)
Mieliśmy tu fajną przygodę. W małej knajpce zapytaliśmy właściciela czy ma steki argentyńskie dla ośmiu chłopa. Powiedział, że tak, ale trzeba będzie 20 minut poczekać. A to OK (jak mawia Genek).
Usiedliśmy zamówiliśmy wino, sporo wina, a jakiś chłopaczek wybiegł z kuchni i zniknął za drzwiami. Po kwadransie wrócił niosąc w gołych rękach kawał parującej i niemalże ociekającej krwią wołowiny i z dumą zaprezentował nam go przy stoliku. Steki były wielkie i rewelacyjne. Po wyjściu z knajpki rozglądaliśmy się niepewnie, no bo gdzieś musiała stać ta krowa z urwanym tyłkiem :)))

Nad nami góruje masyw z dwoma rewelacyjnymi szczytami Cerro Torre i Fitz Roy. Jutro wychodzimy na trzy dni w góry. Czytaliśmy, że widoki są oszałamiające. Oszołomieni już jesteśmy dotychczasowymi, ale teraz podobno mamy paść na kolana.

genek
genek - 2020-10-29 19:45
w tych pięknych okolicznościach przyrody zapewne było pite piwko Quilmes?

mikasz
mikasz - 2020-10-29 20:19
Dokładnie tak :) I to w różnych wersjach.

stock
stock - 2020-10-30 16:06
Nie można się nie zachwycić. Super!

marianka - 2020-10-31 13:03
Brzmi smakowicie!

przedsiebie
przedsiebie - 2020-11-03 22:42
Trafiłeś super pogodę, Ziemia Ognista zazwyczaj bywa kapryśna...

mikasz

Anna i Łukasz Mika