Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Lofoty 2018    Muddus N.P.
2018

Muddus N.P.

Szwecja
Szwecja, Skaite
Przejechano 2018 km

Kolejny, czwarty już dzień fantastycznej, słonecznej pogody. Minęliśmy koło polarne, słońce całkiem przestało zachodzić. Coraz trudniej zachować rytm dobowy (zwłaszcza dzieciom), coraz trudniej liczyć kolejne dni.
Dotarliśmy do serca Laponii w okolice Parku Narodowego Muddus obejmującego tajgę, bagna i naturalny las sosnowy. Podobno najstarsze sosny mają tu po 700 lat. Na drodze i koło drogi zaczynają pojawiać się pierwsze łosie i renifery. Z radością przerwaliśmy podróż i wybraliśmy się w pięciogodzinny trekking do wodospadu. Jest nieprawdopodobnie ciepło, pot leje się po plecach! Trzeba przyznać, że przemierzanie lapońskiej polarnej tajgi w temperaturze 23 stopni to dość dziwne doświadczenie, ale nie narzekamy!

ciesielka
ciesielka - 2018-06-26 09:10
Super, że pogoda dopisuje. A komary są? My w tym roku też będziemy w końcu pierwszy raz podróżować kamperami.

Mirka66
Mirka66 - 2018-06-26 14:14
Jak ja bylam jakis czas temu w Skandynawii to komary byly.Najwiecej bylo ich w Finlandii , w jej polnocnej czesci.

mikasz
mikasz - 2018-06-26 23:02
Są, ale nie jakieś przerażające ilości. Zwykły Off załatwia sprawę całkowicie. Gratuluję wyprawy kamperowej, ciekawe czy złapiecie bakcyla? :)

mikasz

Anna i Łukasz Mika