Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Hiszpania 2013    Cap de la Nau

Cap de la Nau

Hiszpania
Hiszpania, Costa Nova

Dziś mieliśmy ochotę na małą odmianę i wybraliśmy się w piękne, górzyste tereny Parc Natural Penyal d'Ifac. Chwilę poplażowaliśmy u stóp malowniczej, strzelistej skały i pojechaliśmy na Cap de la Nau i dalej Cap de Sant Antonio. Po drodze mijaliśmy dojrzałe owoce opuncji, więc opowiedzieliśmy dzieciom o naszych dawnych podróżach, kiedy to opuncje i melony stanowiły niemal połowę naszego wyżywienia. Po takich opowieściach zapanowała prawdziwa opuncjomania i od tej pory dzieci wypatrywały po drodze kaktusy nadające się do konsumpcji. Kilka nawet zerwaliśmy, ale doszliśmy do wniosku, że musimy zaopatrzyć się w grube, gumowe rękawice do tego celu, bo wszystkie inne sposoby kończą się boleśnie. Z przylądków, jak i z całego klifowego wybrzeża, rozciągał się wspaniały widok, a chwila spaceru po skałkach była miłym urozmaiceniem.

zula - 2013-08-21 08:01
Piękne miejsce i prześliczne zdjęcia-macie wspaniałą pamiątkę i...widoki zachowane w oczach,
pozdrawiam

kchrobak28
kchrobak28 - 2013-08-22 20:49
Wspaniałe widoki, Hiszpania tez jest fantastyczna. Może kiedyś w przyszłości tez tu wpadniemy.

mirka66 - 2013-08-23 21:10
Tak uchwycone wspomnienia pozostana na zawsze w pamieci.

mikasz

Anna i Łukasz Mika