Geoblog.pl    mikasz    Podróże    BAŁKANY 2011    Durmitor N.P.

Durmitor N.P.

Czarnogóra
Czarnogóra, Žabljak

Dzisiejszy dzień to głównie górskie widoki, bo powolutku przejeżdżamy przez masyw Durmitor. Jest pięknie i dziko. Trasa jest bardzo wąska i trudno się minąć, nie tylko z samochodami, ale też ze zwierzętami, które schodzą z łąk na drogę. Tradycyjnie już w tym miejscu spotkaliśmy się z dwoma bykami, które ani myślały nas przepuścić. Wszystkim bardzo się podoba, z wyjątkiem dzieci, które mają trochę mało atrakcji, ale nawet bardzo nie marudzą.
Pobyt w Parku Narodowym Durmitor jest od ubiegłego roku płatny 2EUR od dorosłej osoby (chyba za jeden dzień, a może za cały pobyt???). Bardzo dziwny jest natomiast sposób poboru opłat, czy też jak kto woli dystrybucji biletów. Mianowicie, jeździ po trasie z Żablijaka do Vojinovici pan w mundurze gajowego i sprzedaje bilety metodą łapankową tym, którzy akurat się zatrzymali i na zielonej trawce oglądają widoczki. Jak jadą to ich nie zatrzyma, bo przecież najczęściej nawet nie ma gdzie. Aż trudno uwierzyć, że tak jest to zorganizowane i że to nie jakaś lewizna, ale bilety rzeczywiście wyglądają na prawdziwe. Nas niestety gajowy przydybał w okolicy przełęczy, bo stanęliśmy dłużej na popas :((

zula - 2011-08-18 12:27
Warto było się zatrzymać ! widoki ,że aż miło...

mirka66 - 2011-08-18 20:32
Ach jak cudnie.Dobrze jest znow powspominac.Pozdrawiam.

mitrofan
mitrofan - 2011-09-06 19:45
Byliśmy tam 2 dni później, ale widoki były tak samo piękne

mitrofan
mitrofan - 2011-09-06 19:48
Wygląda na to, że my przejechaliśmy na gapę. Chociaż w dwóch miejscach wylegiwaliśmy się na kocyku nikt do nas nie dojechał z biletami.

My
My - 2011-09-19 22:34