Geoblog.pl    mikasz    Podróże    BAŁKANY 2011    Kanion Pivy

Kanion Pivy

Czarnogóra
Czarnogóra, Plužine

Dziś mieliśmy dzień pięknych widoków i czynnego wypoczynku. Najpierw przejechaliśmy Kanion Pivy, który podziwialiśmy już dwa lata temu, ale w dalszym ciągu budził nasz zachwyt! Zresztą widać to poniżej, trudno było się opanować przed cyknięciem fotki na każdym zakręcie :)))
Trasa poprowadzona jest wzdłuż rzeki i jeziora Pivsko, które cieszy oczy piękną szafirową barwą, kontrastując z bielą otaczających ją skał. Droga jest wygodna, zabezpieczona barierkami. Co chwilę przejeżdża się przez malownicze tunele, które są żywcem wyrzeźbione w skałach i wyglądają naprawdę przepięknie! Po opuszczeniu kanionu, zapuściliśmy się w góry Durmitor, gdzie zaraz na początku zatrzymaliśmy się na obiad i pojeździliśmy na rowerach. Noc spędziliśmy na łące, w pięknym otoczeniu górskich szczytów. Pospacerowaliśmy, porowerkowaliśmy, a wieczorem urządziliśmy imprezkę z bardzo sympatycznym Czarnogórcem Dragoslavem , właścicielem łaki. Znowu coś tam wypiliśmy…., no dobrze – sporo wypiliśmy, potem pośpiewaliśmy, a raczej w większości posłuchaliśmy ludowych pieśni z tego regionu, które zna i wspaniale śpiewa Paulinka, jedna z uczestniczek naszej wyprawy.

ciesielka
ciesielka - 2011-08-16 12:48
Piękne widoki.

BPE
BPE - 2011-08-16 17:50
obłęd ..... nie dziwię się - tez bym wyklikała chyba z tysią zdjęc :-)))

justyna
justyna - 2011-08-16 22:25
zazdroszczę bardzo bardzo bardzo :) :) http://mikasz.geoblog.pl/style/images/button_dodaj.png

mirka66 - 2011-08-17 19:34
Tak, rzeka Piva i jej kanion to przepiekne miejsca.Zachwycalam sie nimi jakis czas temu.Durmitor tez jest piekny.Chcialabym znow tam byc.
Beda zdjecia z Durmitoru???
Pozdrawiam i zycze fajnego urlopu.

mikasz
mikasz - 2011-08-18 07:33
Pewnie, że będą :)

zula - 2011-08-18 12:24
Przepiękne miejsce i cudowne zdjęcia !

My
My - 2011-09-19 22:32
Uczta dla oczu !! żałuje że nam brakło czasu w kieszeni bo musieliśmy wyciąć ten punkt programu

BoRa
BoRa - 2012-01-19 20:46