Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Chorwacja i Słowenia 2009    Znaną drogą na południe

Znaną drogą na południe

Chorwacja
Chorwacja, Zadar

Początek rutynowy: redbull, coca-cola, miętowe landrynki, cegła na pedał gazu i .. byle do rana.
Chorwacja przywitała nas deszczem i silnym wiatrem bora. Prognozy na następne dni były mało zachęcające, więc martwiłam się, że umrzemy z nudów na tym campingu. Zanim zobaczyliśmy wyspę, musieliśmy przejechać tunel ok. 5 km., do którego wjechaliśmy w deszczu, przy temperaturze 11 stopni, a wyjechaliśmy w oślepiającym słońcu i temperaturze 20 stopni! Cuda jakieś! Okazało się, że całe kłębowisko chmur usiadło na górach (trochę to widać na pierwszym zdjęciu) i siedziało tam przez cały nasz pobyt. Ponoć na Pagu zawsze jest piękna pogoda , w co wierzę, bo roślinność jest typowo pustynna, co niewątpliwie świadczy o rzadkich deszczach. Rozpisuję się o tym, żeby zachęcić do planowania wakacji w tym miejscu wszystkich tych, którzy chcą wyjechać do Chorwacji we wrześniu i boją się brzydkiej pogody.

mirka66 - 2010-05-11 13:17
Most widzielismy z daleka.Mimo to prezentowal sie okazale.Widze,ze Wam tez wialo.

BoRa
BoRa - 2012-09-04 19:54
Ja właśnie planuję kierunek Chorwacja.Dzięki za radę (oby nie była potrzebna) .

mikasz

Anna i Łukasz Mika