Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Kanada? A nie, jednak nie... Laponia 2020    Start
2020

Start

Polska, Kraków

Ł: Zgodnie z pierwotnym planem, właśnie w tej chwili, powinniśmy siedzieć w samolocie, mieć pod sobą Atlantyk i powoli zbliżać się do kanadyjskiego wybrzeża. No, ale nie siedzimy. Za to na naszym podjeździe stoi na wpół zapakowany kamper i wesoło merda hakiem.

Puki co zapominamy o samolotach. Mam nadzieję, że uda się odzyskać zamrożoną kasę (choćby w formie voucherów). Na razie kiepsko to wygląda, bo próba kontaktu z jakąkolwiek linią lotniczą (AirCanada, WestJet) kończy się albo zaproszeniem do naciskania kolejnych cyferek, albo rozmową ze sztuczną inteligencją, której podstawowy przekaz to: nie denerwuj się, nie zawracaj głowy, mamy dużo pracy , bo sytuacja jest trudna i nadzwyczajna, krótko mówiąc odwal się.

Może ktoś z Was zna jakiś sposób, numer lub inny kontakt gdzie na końcu siedzi i odbiera żywy człowiek? Jeśli tak to będę dozgonnie wdzięczny za pomoc, bo można się załamać. Lufthansa w żaden sposób nie poinformowała mnie, że lot którym miałem dzisiaj dotrzeć do Frankfurtu został odwołany, za to Air Canada zaprosiła do odprawy on-line, mimo że granica jest zamknięta i żaden Europejczyk do samolotu wsiąść nie może... Katastrofa.
OK, dość tego labidzenia. Los wystarczająco napsuł nam krwi, nie ma co samemu dalej się katować. Jutro startujemy! Znowu w pełnym składzie. Pierwszy przystanek to Świnoujście.

Uczestnicy: my + Nikodem + Ola
Pojazd wyprawowy Toyota Hilux
Dystans wg licznika: 6400 km
Noclegi: na dziko

zula - 2020-06-28 20:47
A to niech będzie teraz już...dobrze choć zupełnie inaczej!
Powodzenia

marianka - 2020-06-30 15:06
Oooo, czy to pachnie Skandynawią?

A co do oddania pieniędzy za loty, to nie mam niestety dobrej rady -> sami czekamy na obiecane zwroty od dwóch linii i od kilku miesięcy jest cisza.

mikasz

Anna i Łukasz Mika