Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Chorwacja 2014    Vintgar

Vintgar

Słowenia
Słowenia, Bled

Wczoraj, po jak zwykle uciążliwym i nudnym początku wyjazdu, dotoczyliśmy się do Klagenfurtu. Dzisiaj opuszczamy autostradę i rozpoczynamy wakacje. Granicę słoweńską przekroczyliśmy na przełęczy Loiblpass (omijając tym samym kilkukilometrowy korek przed Karawankentunnel), a następnie skierowaliśmy się w stronę miasteczka Bled, a właściwie kilka kilometrów dalej gdzie rzeka Radovna wpływa do widowiskowego Kanionu Vintgar. Przy wejściu do wąwozu znajduje się duży bezpłatny parking, za to sama atrakcja niestety wymaga zainwestowania 4 Eur/os (plus za dzieci symbolicznie). Trasa spacerowa poprowadzona jest dołem, po licznych drewnianych kładkach, wzdłuż widowiskowo spienionej rzeki pokonującej liczne kaskady i bystrza. Wszystko szumi i huczy, a echo odbijające się od skalnych ścian zamienia te relaksujące dźwięki w miły dla ucha łomot. Fantastyczne miejsce na przerwę w podróży, choć w sierpniową sobotę trzeba było pogodzić się z tłumem innych chętnych do obejrzenia tego cudu natury.
Popołudnie spędziliśmy na spacerze wokół jeziorka w samym Bledzie. Oglądaliśmy miłe, ale na pewno nie powalające widoczki i, z dużym zaskoczeniem, próbowaliśmy wymyślić co sprawia, że miejsce jest tak oblegane przez obcokrajowców. Jak mało gdzie , nad brzegiem słyszeliśmy chyba wszystkie języki świata.

BoRa
BoRa - 2014-08-23 23:23
Powiem szczerze, że mnie też ciągnie w te tereny, zwłaszcza po przeczytaniu opisów Marianki nabrałam ochoty:

mikasz
mikasz - 2014-08-24 12:04
Tak, to właśnie rekomendacja Marianki nas tu przywiodła. Tyle, że w sierpniu nie sposób się tu spokojnie zaręczyć :)

genek
genek - 2014-08-24 13:42
nas tez tam przywiodło po przeczytaniu opisów Marianki :)

marianka - 2014-08-24 18:39
Haha, ale mi miło;) I oczywiście polecam wizytę w listopadzie!!

Mirka66
Mirka66 - 2014-08-25 09:16
Cudowne miejsce.A jakie widoki. :)

BoRa
BoRa - 2014-08-25 21:26
Piękne miejsce, fantastyczne zdjęcia!!!
pozdrawiam i przyjemnego wypoczynku.

mikasz

Anna i Łukasz Mika