Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Orkady, Hebrydy i szkocki Highland 2011    North Coast

North Coast

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Gills Bay

Plan na dziś: North Coast. Pogoda piękna, wiatr słabszy i cieplejszy, aż chce się wędrować! Chcieliśmy dojechać do Gill’s Bay na wieczorny prom na Orkady, ale po drodze było tyle fantastycznych widoków, które chcieliśmy upamiętnić i pięknych plaż, na których MUSIELIŚMY się zatrzymać, że zastanawialiśmy się, czy na pewno zdążymy. Mnóstwo ścieżek widokowych odpuściliśmy sobie, tak samo klify, na które tylko rzuciliśmy okiem, ale tak naprawdę można tu spędzić co najmniej tydzień i nie nudzić się. Natrafiliśmy też po drodze na bardzo ciekawą jaskinię (Smoo Cave), którą zwiedza się na pontonach. Myślę, że to wspaniałe przeżycie, nam niestety nie było dane się o tym przekonać, bo po pierwsze Ola jest na taką wyprawę za mała, a po drugie dziś to było niemożliwe, ze względu na mający nadejść przypływ. Nie mniej jednak ta część, którą zobaczyliśmy, była też niesamowita.
Muszę powiedzieć, że choć z pewnością cala Szkocja jest piękna, to ten wczorajszy i dzisiejszy kawałek jest zdecydowanie najbardziej powalający. Najlepsza jest ta różnorodność: Piękne góry, przeglądające się w oczkach jezior (skąd ich tyle na takiej wysokości?), zielone równiny, zakończone skalistym klifem, o który rozbijają się fale oceanu, dzikie plaże upiększone fantastycznymi formami skalnymi itd. Może po części udało nam się to odzwierciedlić na zdjęciach, zapraszam do obejrzenia.

lewuszki
lewuszki - 2011-06-12 20:02
Co trzeba zrobic, zeby w UK miec taka pogode? Mieliscie naprawde wyjatkowe szczescie, wiem, bo juz tyle razy zwiedzalismy tu w deszczu...Stad jeszcze nigdy nie wybralismy sie na polnoc, bojac sie, ze pogoda nam wszystko zepsuje. Wasze zdjecia jednak powalaja, wiec moze sobie wyczarujemy troszke slonca i w koncu sie tam wybierzemy...

zula - 2011-06-12 21:08
I pomyśleć ,że "tylko" 2,5 tyś kilometrów dzieli nas o tak pięknych terenów ! :) pozdrawiam Was

zula - 2011-06-14 18:53
...ale wyczarowaliście piękne zdjęcia , gratuluję i pozdrawiam

mirka66 - 2011-06-14 19:20
Piekne zdjecia i piekne kolory.

mikasz
mikasz - 2011-06-15 07:10
Pogoda to zawsze nasza największa obawa, przed każdą wyprawą na północ, ale już po raz trzeci nam się udaje. Polecamy czerwiec, statystycznie to najmniej deszczowa pora roku :)

mikasz

Anna i Łukasz Mika