Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Podróż dookoła....... Alp 2010    Cinque Terra

Cinque Terra

Włochy
Włochy, Corniglia

Nie, nie, to nie kasyno. We Włoszech mamy kłopot z darmowym internetem. Podobno wg. ich prawa kod dostępu mogą przesyłać tylko na włoskie numery komórkowe :(

Cinque Terra to kolejne miejsce, znane, a pominięte przez nas w poprzednich podróżach. Było ładnie, choć podobnych miejsc we Francji, czy na Bałkanach jest wiele, przynajmniej jeśli chodzi o widoki skalistych wybrzeży z rozbijającymi się falami. To co je wyróżnia to poprowadzone po zboczach ścieżki z kamiennymi schodkami, którymi można dojść do pięciu miasteczek położonych nad skalistymi urwiskami. Trasa jest ciekawa, choć w panującym upale, dla nas była trochę męcząca. My odwiedziliśmy Corniclia, które wyglądało tak jak większość włoskich miasteczek, czyli wąskie, kamienne uliczki, tłumy turystów, masa kramów. Dopiero jak zeszliśmy na skały, nad samą wodą, udało nam się odpocząć. Resztę dnia chcieliśmy spędzić na plaży. Ale we Włoszech w środku sezonu, znaleźć się na plaży to prawdziwe wyzwanie! Po pierwsze na każdym parkingu zakaz postoju dla camperów. Ale to niewielka strata bo i tak nie ma miejsc. Kiedy w końcu udało nam się znaleźć miejsce żeby stanąc i udaliśmy się na plażę, nie mogliśmy jej znaleźć, bo szczelnie przykrywały ją smażące się ciała. Uwiesiliśmy się nad samą wodą i zaraz przysiadło się do nas trzech murzynów z towarem. No, ale woda była cieplaaaa. Ale brudna jak w porcie…. To chyba przez te olejki do opalania i pety wnoszone do morza na stopach. Brrr…

mirka66 - 2010-08-08 14:26
A W Genui nie byliscie? Szkoda bo warto ja zobaczyc.

mikasz - 2010-08-10 11:27
Nie, nie byliśmy. Generalnie nie jesteśmy pasjonatami miast i architektury, a Nikodem dostaje niestrawności na hasło "zwiedzanie", dlatego nasze podróże obfitują raczej w perełki przyrodniczo-krajobrazowe. Może jak dzieci podrosną to trochę się to zmieni :)

mirka66 - 2011-05-15 19:19
Na szczescie moj Kuba lubi zwiedzac miasta i perelki przyrodniczo-krajobrazowe.Pozdrawiam.

BoRa
BoRa - 2012-08-08 19:52
No to jechać czy nie jechać? oczywiście kamperem :-)
(a tak na marginesie dziękuję za komentarz:-)
tak tak wiem, głupie pytanie. To może inaczej.
Czy są tam piaszczyste plaże czy tylko strome skały? a czy dojście to tylko po stromych schodach? a gdzieś w pobliżu fajne miejsce noclegowe -polecasz coś?

mikasz - 2012-08-08 21:04
Ta żółta droga nad miasteczkami (SP51) jest OK, wszyscy właśnie przy niej zostawiali kampery i dalej szli pieszo (kawał drogi). Ja zjechałem tą wąską dróżką na dół, ale drugi raz już bym chyba tego nie powtarzał:)
Plaż nie ma, dopiero poniżej La Spezia. Do spania na dziko coś tam znalazłem, ale raczej kiepsko - nic wartego polecenia. Scieżki spacerowe po zboczach to właśnie te ze schodkami, innych nie ma, ale właśnie w nich (i w samych zboczach) cały urok.

Anna i Łukasz Mika
Zasoby: 672 wpisy672 986 komentarzy986 8693 zdjęcia8693 0 plików multimedialnych0

09.02.2024 - 25.02.2024

05.06.2023 - 13.06.2023