Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Kanada? A nie, jednak nie... Laponia 2020    Grunt to mieć plan
2020

Grunt to mieć plan

Polska, Kraków

Ł: Plan na nasze tegoroczne wakacje powstał dawno temu, grubo ponad rok, bo niełatwo wykroić pięć wolnych tygodni dla czterech osób.
Do tego jesienią mieliśmy już całą logistykę dopiętą na ostatni guzik, co jest wyjątkowo rzadkie w naszym przypadku. A potem przyszła wiosna i wywróciła wszystko do góry nogami.
Przypomina mi się stary dowcip: Jak chcesz rozśmieszyć Pana Boga to opowiedz mu o swoich planach…

Obostrzenia podróżne powoli się normalizują, ale słowo „powoli” jest tu kluczowe.
Sytuacja na dziś wygląda tak, że lot Kraków-Frankfurt-Toronto mamy 28 czerwca, ale samoloty z Polski nie startują, a granica kanadyjska jest zamknięta dla obcokrajowców.

Wygląda na to, że sytuacja wyjaśni się (o ile się wyjaśni) przed samym odlotem zostawiając nam wyjątkowo mało czasu na plan B, plan C i plan D.
Ano zobaczymy – czas pokaże.

zula - 2020-06-06 19:44
Oby jakiś plan został zrealizowany!
Będzie dobrze... :)

marianka - 2020-06-08 11:11
Trzymam kciuki! Za realizację planu A, ale i ew. za satysfakcjonujące plany B/C/D!

genek
genek - 2020-06-08 12:54
A może być tak że polecicie z Frankfurtu a nie z Krakowa jak lotu Kraków - Frankfurt nie będzie, a do Frankfurtu dostaniecie się lądem? Info o tym kiedy i jak zostaną otwarte polskie granice ma być podobno w środę

mikasz
mikasz - 2020-06-08 22:27
No to właśnie byłby plan B. Głównym problemem na razie jest zamknięta Kanada na wszelkie "non-essential travels", a info na temat ewentualnych zmian jest zaplanowane na 21 czerwca.

mikasz

Anna i Łukasz Mika