Geoblog.pl    mikasz    Podróże    Orkady, Hebrydy i szkocki Highland 2011    Znowu na północ

Znowu na północ

Polska, Kraków

Trasa: Polska-Niemcy-Belgia-Francja-Wielka Brytania-Francja-Belgia-Niemcy-Polska

Po raz kolejny wybieramy się na północ. Zachęceni wyjątkowym klimatem Alandów postanowiliśmy sprawdzić jak żyją ludzie na innych mało uczęszczanych archipelagach. Liczymy na ciszę, spokój, piękno oraz równie unikalny (choć zupełnie odmienny) charakter małych wysepek. Już tradycyjnie radość i głód nowych wrażeń miesza się z obawą odnośnie czekającej nas pogody i temperatury. Nikt przecież nie lubi wakacji w kurtce i pod parasolem, w każdym razie nie my. Co prawda doświadczenia poprzednich lat nastrajają nas pozytywnie, no ale to jest Szkocja i Atlantyk, więc chyba nie ma co liczyć na trzy słoneczne tygodnie. Jest takie szkockie powiedzenie: „If you don’t like the weather, just wait five minutes”. Brzmi dobrze, ale obawiam się, że działa też w drugą stronę i jeśli się sprawdza, to każdego dnia możemy liczyć na wszystkie możliwe pogody :)

Uczestnicy: my + Nikodem (6 i pół roku) + Ola (3 i pół roku)
Pojazd: samochód kempingowy DUNI 2.2 Multijet
Dystans wg licznika: 7100 km
Noclegi: na dziko

marianka - 2011-04-07 21:31
Opis podróży brzmi rewelacyjnie! Powodzenia i dużo słońca;)!

mirka66 - 2011-05-11 09:04
No i kolejna fajna podroz.
Troche Wam zazdroszcze bo ja na urlop dopiero jade 27.06. i musze jeszcze troche popracowac.
Zycze pieknej pogody,milego odpoczynku i super wrazen.
Ahoj przygodo !!!!!!!!!!!

wawerek
wawerek - 2011-05-29 21:09
Zasiadam do czytelni;)

zula - 2011-06-01 06:27
Szczęśliwej drogi - słońca !!!!

Cassanova
Cassanova - 2011-06-15 15:13
No proszę prawie te same miejsca co 2 lata temu odwiedziłem, miło się we wspomnieniach ze Szkocji cofnąć :) szkoda tylko ze tak daleko nie dotarłem, ale może następnym razem się uda, mi jeszcze miesiąc do wyjazdu pozostał...

BoRa
BoRa - 2012-01-17 21:00
Piękne zdjęcia, muszę znaleźć trochę czasu i przeczytać Wasze opisy. Może przekonają mnie żeby wybrać się tam naszą kamperzycą. Trochę obawiam się lewostronnego ruchu,

mikasz

Anna i Łukasz Mika